kupic czy wynajac

Kupić czy wynająć? – Urządzenia drukujące

miniatura-2

Kupić czy wynająć? Na co się zdecydować?

To częsty dylemat w wielu świadomych organizacjach. Wynajmowanie urządzeń IT jeszcze 2 lata temu można było nazwać to trendem, dziś staje się standardem. Wpływa na to w znaczącym stopniu świadomość użytkowników czym jest TCO oraz ograniczenia środków na inwestycje w IT.

Przez ostatnie lata często spotykanym trendem było kupowanie najtańszych urządzeń drukujących z wysokim kosztem eksploatacyjnym. Nie liczyła się też szybkość działania, skupiano się by urządzenie mogło np. drukować i skanować w sieci, lub drukowało dwustronnie (duplex).

money-1425580_640Producenci do tego trendu szybko dopasowali swoje portfolio (line-up) zalewając rynek tanimi i niskiej jakości urządzeniami. Mając dziś tą wiedzę na rynku poszukiwane są urządzenia drukujące tanie w eksploatacji, oraz o wysokiej jakości wykonania.

Niestety koszt zakupu wysokiej jakości urządzeń mocno może obciążyć każdy budżet inwestycyjny. W tym miejscu idealnym rozwiązaniem jest wynajem urządzeń drukujących i kopiujących, często zwanym wynajmem drukarek, kopiarek, MFP.

Co można zyskać wynajmując urządzenie?

  • Dzięki wynajmowi można mieć droższe urządzenie, szybsze, bardziej funkcjonalne, zamiast produktu z podstawowego segmentu,
  • Najwyższa jakość druku, dzięki dostarczaniu tylko oryginalnych materiałów i części,
  • Gwarancja jest na cały okres wynajmu, a nie na rok (przy drukarkach okres gwarancji dla firm i instytucji wynosi najczęściej 1 rok)
  • Świadczenie usług serwisowych jest w miejscu użytkowanianie trzeba niczego wysyłać, angażować się w infolinie, pakować urządzeń i wysyłać do serwisów centralnych),
  • Minimalizacja przestoi w pracy – przez gwarantowany czas w umowie wynajmu, na zamknięcie zgłoszenia, urządzenia są szybciej przywracane do sprawności
  • Bezpłatne dostarczanie materiałów eksploatacyjnych – drukarki informują naszą firmę o potrzebie dostarczenia tonerów i bębnów, dzięki temu cały proces nie angażuje czasu i zasobów użytkownika,
  • Bezpłatny serwis i części – przez cały okres – pełna kontrola kosztów,
  • Brak zamrażania środków na inwestycje z budżetu konkretnego roku, kupując urządzenia w danym roku znacząco obciąża się budżet, dzięki wynajmowi koszt jest rozkładany na cały okres wynajmu.

statistics-1020319_640Wynajem ma szereg argumentów przeważających nad zakupem urządzeń drukujących. Najczęstszym znanym problemem przy podjęciu decyzji jest lęk przed porażką w stosunku do nowych rzeczy, które są dla nas obce. Drugim przeciw argumentem jest chęć posiadania na własność. Jak się okazuje jest to często potrzeba, która ma swoje odzwierciedlenie z przeszłych czasów, jednakże należy pamiętać, że sprzęt IT szybko traci na wartości po zakupie i ciężko znaleźć mocne atuty dla sensu posiadania.

Podziel się nowo zdobytą wiedzą ze znajomymi.

Podziel się swoją opinią.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *