Kategorie
Organizacja pracy

Organizacja środowiska pracy drukarek i urządzeń kopiujących.

 organizacja-pracy

Tworzenie inteligentnego systemu.

brain-1294854_640Zbudowanie efektywnej organizacji pracy stanowi wyzwanie dla wiele struktur organizujących pracę w biurze. Głównym problemem jest pogodzenie trzech różnych na pozór skrajnych potrzeb: kosztów zakupu/eksploatacyjnych, optymalnego wykorzystania sprzętu i wygody pracy użytkowników.

Koszty to główny determinant, który często decyduje o głównym kierunku budowania struktur w IT. Często zwyczajnie ogranicza się wpływ pozostałych czynników, co nie zawsze jest opłacalne. Dobrze przemyślana struktura drukująca pozwala zredukować koszty eksploatacji bez wprowadzenia przewrotu w organizacji pracy. Dzięki systemom zarządzania drukiem, można połączyć środowiska rozproszone i centralne tworząc inteligentny system.

Rodzaje środowisk pracy.

Środowiska rozproszone – wykorzystywane w sytuacji, gdy przestrzeń biurowa jest ulokowana po odseparowanych po siebie pokojach, gdzie użytkownicy nie mogą wychodzić ze stanowiska pracy. Jest to najstarszy model, znany w dużej mierze w urzędach i instytucjach oraz tam, gdzie pracownik nie może odejść od biurka np. działu obsługi klienta / petenta. Wykorzystuje się do niego często nieduże urządzenia, które są tańsze w zakupie, ale droższe w eksploatacji.

 

Środowisko scentralizowane – model znany z korporacji, przejęty z biur z tzw. open space, czyli biur wielkopowierzchniowych z otwartą przestrzenią, często oddzielonych tylko boksami. Jest on bardzo popularny, trend przechodzi na środowiska polskie, często wzbogacony o wydruk podążający lub poufny na kartę zbliżeniową lub pin. Obsługiwane są przez duże urządzenia drukujące lub wielofunkcyjne, które wymagają większego wkładu inwestycyjnego, ale rekomendują niskie koszty eksploatacji.

 

Środowiska mieszane – połączeniu wyżej wymienionych środowisk. Jest to często model przejściowy między środowiskiem rozproszonym, a scentralizowanym. Małe urządzenia służą do obsługi osób, które ze względu na charakter pracy nie mogą opuszczać stanowiska. Urządzenia centralne służą do pozostałych osób w grupie roboczej oraz do zadań o dużym wolumenie. Plusem rozwiązania jest elastyczność, a minusem większy nakład inwestycyjny.

Podziel się nowo zdobytą wiedzą ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *